O mnie

„…uzmysłowiłem sobie, jak bardzo lubię, kiedy to zdjęcia przemawiają w moim imieniu…”

Łukasz Gubała

Kiedy na etapie tworzenia mojej strony zaszła konieczność napisania treści „o mnie”, uzmysłowiłem sobie, jak bardzo lubię, kiedy to zdjęcia przemawiają w moim imieniu.
Będzie zatem krótko, ale od czego zacząć?

Mąż artystki. Ojciec mniejszej artystki i jeszcze mniejszego piłkarza.

Fotograficzną pasją zaraziła mnie autorka mojego portretu. Zaczęło się od zainteresowania klasycznym fotoreportażem – szczególnie pracami fotografów agencji Magnum Photos. Do dziś pamiętam jak nie mogłem oderwać wzroku od zdjęć Alexa Webba wykonanych na Kubie, Davida Alana Harvey’a z Meksyku czy Steve’a McCurry’ego z Afganistanu.
Z czasem dotarło do mnie, że fotografia ślubna dostarcza wszystkiego, czego fotoreportaż wymaga – akcja, momenty, emocje, ludzie i interakcje zachodzące między nimi, detale.

Jako zwolennik teorii mówiącej, że fotograf powinien być niewidoczny, w dniu ślubu jestem dyskretnym obserwatorem i staram się wtopić w tłum. Dzięki temu mogę uzyskać bardziej naturalne zdjęcia i na takich właśnie mi zależy.

Fotografia nigdy nie stała się dla mnie tylko i wyłącznie zawodem, a codzienne szukanie tematów do zdjęć daje mi mnóstwo radości.
#fotografujębolubię

łukasz gubała

© Gabi Folga

Zdjęcia mówią więcej niż tysiąc słów.

Dlatego zajrzyjcie do portfolio i poznajcie moje ulubione fotografie!